skatenews.pl

20.06.2012

I Czesko-Polski mecz deskorolkowy

I Czesko-Polski mecz deskorolkowy

W sobotę 30 czerwca odbędzie się w Szczytnej (Dolnośląskie) I Czesko-Polski deskorolkowy... mecz.

Ze względu na to, że skateplaza w Szczytnej jest regularnie odwiedzana przez Czeskich skaterów, oraz że jest położona blisko granicy, tegoroczne zawody odbędą się w międzynarodowym klimacie. Zostanie rozegrany Czesko-Polski “mecz deskorolkowy”, podobnie jak w piłce nożnej. Z tym, że nie w tak oficjalnej i przejętej atmosferze, jak całe szaleństwo wokół Euro 2012, ale w fajnym deskorolkowym klimacie. 

Zawody odbędą się w kategorii “open”, zarówno dla skaterów z Republiki Czeskiej jak i z Polski. Każdy skater może startować w zawodach, ale z obu krajów tylko 11 skaterów przejdzie do finału. Oznacza to, że w finale będzie jeździło 11 Czeskich i 11 Polskich skaterów. Wygrywa ten kraj, którego „11-tka” uzyska najwyższą sumę punktów ze swoich najlepszych finałowych przejazdów.

Oprócz „narodowej” wygranej, będzie również indywidualna lista wyników – tak jak w trakcie zwykłych zawodów deskorolkowych. Dodatkowo, będzie również osobny ranking z nagrodami dla skaterów do lat 15.

Mecz rozpocznie się o 12:00, do wygrania będzie 5.000 pln oraz nagrody rzeczowe. Dla wszystkich startujących jest przewidziany posiłek, tradycyjnie istnieje możliwość tanich noclegów, a więcej informacji oraz dokładne reguły "meczu" znajdują się na:

www.szczytnaplaza.pl

Oprócz sporego zainteresowania zawodami ze strony Czeskiej, chodzą po kraju również bardzo poważne plotki o tym, że tegoroczny Town Tour planuje zawitać do Szczytnej na mecz, więc zapowiada się dobra impreza.

Będę bardzo wdzięczny za zamieszczenie powyższych informacji wraz z plakatem na stronie www.

Jednocześnie zapraszam do Szczytnej na tę imprezę, bo szykuje się dużo deskorolki na dobrym poziomie, oraz zapewne mały przedbielawski before :D.

szczytna skate plaza szczytna zawody skate