18.03.2016

Skate in Park zakończył działanie.

Skate in Park zakończył działanie.

Chorzowski "Skate in Park" przez całą zimę dawał schronienie skate'om nie tylko ze Śląska, ale i sąsiednich województw. Poniżej podsumowanie ich działania tego miejsca podesłane nam przez organizatorów tej akcji.

"Projekt Skate In Park 2015/2016 dobiegł końca. Czas wiec na podsumowanie tych 90 dni zimy, gdzie pasja każdego z Nas miała okazję na rozwój.  W tym czasie odwiedziło halę numer 3  około 2000 niepowtarzalnych osób, dla których zajawka i pasja to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu. Na terenie Skate In Park odbyło się 7 niepowtarzalnych imprez, zlotów i warsztatów, które zgromadziły zajawkowiczów z całej Polski i nie tylko, bo odwiedzili nas Czesi, Francuzi, Ukraincy, Izraelczycy. Instruktorzy przeprowadzili setki godzin szkoleń , na których nauczyli jak wykorzystać rolki, deskę czy rower. Poszła niezliczona ilość solidnych sztuczek i  setki osób przełamało swoje bariery oraz rozwinęło umiejętności. Nie chce żeby brzmiało to jak litania ale naprawdę wielkie proposy należą się wszystkim, którzy aktywnie albo postronnie pomogli nam przy ogarnianiu tego miejsca.

Zaczynając od początku historii dziękujemy Centrum Przedsiębiorczości Chorzów, które dało nam możliwość wynajmu hali na preferencyjnych warunkach i umożliwiło realizację całego projektu. Techramps za skatepark i możliwość dowolnego dostosowania go do naszych potrzeb. Kosmos za przeszkody, które służyły jak należy! BXP za przeszkody, niezastąpionego VW i pomoc techniczną. GOP BMX za przeszkody, pomoc w montażu i demontażu parku no i przede wszystkim solidną BMX zajawkę! Gigi Sport za Avię,z nagłośnieniem i naszą żółtą przyczepkę. RAJ za tor trialowy, matiza i kozackie triczki na szpulach. Alpino za trampolink i możliwość ćwiczenia nowych tricków. Sport Rebel za sprzęt hokejowy i wsparcie. Bladeville za sprzęt w wypożyczalni i ściągniecie gwiazd slalomu na rolkach. Silesia Sport za pomoc techniczną i pyszne kanapeczki, które dawały moc do nowych tricków. Live Heroes za pomoc techniczna i wypasione nagrody na zawodach. Hedonskate za mega zajwkowe ustawki w środy i dobry materiał z nich. Jest jeszcze kilka osób, którzy poświecili sporo swojego czasu i pomogli nam w ogarnianiu tego projektu: Patryk Pilch, Mateusz Norek, Bart, Zbyszek Olesiński, Kamil Chrobak, Amadłe Małysz, Michał Kawrot, Łukasz Pergul, Marcin Wypchał, Damian Bojko, Ernest Krystka , Eryk Pilch, Julia Grzegorzak, Łukasz Malewski, Michał Wrzosek, Rafał Pisanka.
Jest też dwóch takich  gości bez, których nie było by tego miejsca i dali z siebie wiele aby to miejsce stało się tym czym było. Pomimo wielu różnic  zrobiliśmy mamy nadzieje kawał dobrej roboty. Kilka słów od chłopaków:

Kuba Golański:  Prace przy rozkładaniu i składaniu trwały około 15 dni. Razem przeżyliśmy 105 dni ! Równe 100 dni byłem na miejscu, jeżeli nie w żółtej przyczepie to na zajęciach SKATEBOARD SCHOOL lub po prostu jeżdżąc na desce. Spokojnie mogę powiedzieć ze na czas zimy Skate in Parkiem był moim drugim domem a dzięki wszystkim ludziom którzy nas odwiedzali, żyło mi się tam na prawdę super. Dziękuję każdej osobie która była u nas choć raz i tym którzy pomagali i przyczynili się do powstania tego miejsca. Każdy z was pokazał ze było warto!

Tomasz Kwiecień: Dla mnie największą wartością tego miejsca było to że zobaczyłem jak wielu ludzi z sercem podchodzi do tego co robi, nie ważne czy rolki, deska, BMX czy hulajka i że tak dobry klimat stworzyli ludzie którzy tam przychodzili. Jaram się też tym że tak wiele osób które uczę i uczyłem pojawiało się tam pomiędzy zajęciami i jeździło dla siebie. Niesamowita satysfakcja !!! Dzięki ludzie! 
Wspólnie z Wami pokazaliśmy, że takiego miejsca Nam potrzeba! Na bank będziemy robili wszystko żeby zrobić coś z prawdziwego zdarzenia w przyszłości. Czas pokaże czy nam sie to uda ale kto nie próbuje ten nie wygrywa!"
 
 

 

 

kontakt

  • skatenews.pl
  • ul.organki 220
  • 09-369 kraków
  • tel: 676-789-234
  • email: skatenews@info.pl

Skatenews.pl / 2018 / Do not copy. All rights reserved. / Powered by Extremelab.pl