skatenews.pl

5.07.2015

Volcom Wild in The Park - foto i wyniki

Volcom Wild in The Park - foto i wyniki
W sobotę 27 czerwca w Krakowie odbyły się zawody Volcom Wild in The Park. Poniżej relacja organizatorów i klika zdjęć.
Pełna fotorelacja TUTAJ 
 
Volcom Wild In The Parks 2015 w Skateparku Mistrzejowice w Krakowie już za nami !! Były to bardzo udane zawody I na wstępie chcemy podziękować wszystkim , którzy przyczynili się do tego sukcesu. Maćkowi Heczko i Łukaszowi Cebula za kozackie prowadzenie imprezy, Red Bullowi jak zwykle za oprawę muzyczną i z energetyzowanie zawodników oraz Łukaszowi Hospodowi i Chrisowi Tsitsarisowi kolejno za foto i edit !!
 
Jak to zwykle bywa pogoda nie była super pewna ale oprócz delikatnego 10 minutowego kropienia udało się przeprowadzić całość zawodów w dobrych warunkach. We wszystkich 3 kategoriach wzięło blisko 50 riderów. Każdy z uczestników dostał koszulkę od Volcoma i wyjechał z jamu z gadżetami !!
Wyznaczyliśmy trzy fajne sekcje o różnej skali trudności. Pierwsza najłatwiejsza obejmowała niski zakrzywiony murek oraz raila. Druga obejmowała funbox wraz z całym inwentarzem –murek , rura oraz piramidkę. Trzecia sekcja była najtrudniejszą, były to rail i 2 hubby oraz naprawdę konkretny wall.
Wszyscy świetnie dawali sobie rade na każdej z sekcji i nawet najmłodsza ekipa wrzucała konkretne bangery !!
 
Jako pierwsza ruszyła kategoria -14. Bardzo nas cieszy, że przez zawody Wild In The Parks możemy promować młodych obiecujących riderów !! Trzeba przyznać ,że młodość ma wiele atutów i chłopaczki nie bali się rzucać nawet na największe przeszkody. Kategorie dla najmłodszych wygrał Emil Wolan , który pokazał dobre techniczne numery i konsekwencję na wszystkich sekcjach . Na drugim stopniu wylądował Andrzej Palenica , jak zawsze w bardzo dobrym stylu stukając dużo tricków na railach. Trzeci okazał się Olaf Winiarski , zasłużenie okupując najniższy stopień podium. Na czwartym i piątym miejscu uplasowali się kolejno : Michał Kubler, oraz najmłodszy uczestnik Filip Martyński.
 
Następnie odpaliliśmy kategorię starszą, 15 – 21 lat. Tu też nie trzeba było długo czekać na ciekawe triki , na wszystkich sekcjach. Zwycięzcą okazał się Filip Dziewięcki , który to najlepiej poradził sobie z różnorodnością poszczególnych przeszkód – trzeba przyznać, że chłopak ma kozacki styl i gigant flip siada idealnie ! Na drugim miejscu podium uplasował się Grzegorz Stępień a trzeci był Paweł Wolak. Chłopaki pokazali również wysokie skilsy i nie bali się atakować każdej przeszkody. Na czwartym i piątym miejscu kolejno stanęli Łukasz Kłęba oraz zeszłoroczny zwycięzca tej kategorii Dawid „Kareem” Rykowski !. Rośnie nam mocne pokolenie skejcików !!
Na koniec dostaliśmy to co najlepsze !! Kategoria OPEN !! Spodziewaliśmy się tu najlepszych trików i wykorzystania każdego możliwego elementu sekcji – i tak się właśnie stało – riderzy od razu wrzucali grube bangery czy to na betonowym funboxie i grubym railu no i na ostatniej sekcji z hubami i wallem. Najlepszy w królewskiej kategorii okazał się nasz dobry znajomy z Nowego Targu – Jasiek Zborowski, który ewidentnie miał swój dzień , i skasował kilka mocnych bangerów - bigspin flip fs board na railu czy flip bs 5-0 na hubie, do tego dołożył skuteczność i zgarnał 800 zł + gruby pakiet nagród od Volcom Polska, Skateshop Monument, Youth Skateboards i TrueDist ! Jako drugi na podium wskoczył równie zasłużenie Przemek Wardęga. Jak zwykle pokazał super techniczną jazdę i naprawdę kozacką stylówę, Przemo znany jest z zamiłowania do jazdy na switch co mogliśmy zobaczyć w parku - switch 50-50 i switch tailslide to tylko namiastka ! Trzecie miejsce w kategorii OPEN przypadło Michałowi Zarzyckiemu , Dida zmiażdżył wall’a wielkim bs disaster oraz fs 5-0 ! Wszyscy oszaleli i złapali się za głowy !! Na czwartym i piątym miejscu uplasowali się jak zwykle mega stylowo jeżdżącym Wojtek Szczot z teamu DC oraz Franek Kramarczyk. 
Trzy najlepsze osoby z każdej kategorii zakwalifikowały się do światowego finały serii Volcom Wild In The Parks, który rozegrany zostanie 17 Października w The Berrics w LA !! 
 
Dodatkowo podczas zawodów rozegrany został best trick zasponsorowany przez Supersklep.pl Przeszkodą był quarter z transferem w benk. Wygrał Dida transfer z benku na 5050 na quarterze i transfer na noseslide !! 
Jam naprawdę wypadł bardzo fajnie. Wszystko odbywał się w rytm muzy puszczanej przez Dj’a Prescota z ekipy Red Bull Polska , za co jeszcze raz dziękujemy. RedBull zadbał również o podtrzymanie energetyczne zawodników oraz organizatorów a całości dopełnił BBQ z wysmażonymi kiełbami od Volcom Polska !!!
Nagrodami wsparli nas dystrybucja Monument , True Dist oraz Youth Skateboards za co im bardzo dziękujemy!!
Jesteśmy przekonani ,że wszyscy spędzili miło czas wspólnie jeżdżąc i chillując podczas Volcom Wild In the Parks – i właśnie o to w tym wszystkim chodzi !!!
 
OFICJALNE WYNIKI
KATEGORIA -14
1. EMIL WOLAN
2. ANDRZEJ PALENICA
3. OLAF WINIARSKI
4. MICHAŁ KUBLER
5. FILIP MARTYŃSKI
 
KATEGORIA 15-21
1. FILIP DZIEWIĘCKI
2. GRZEGORZ STĘPIEŃ
3. PAWEŁ WOLAK
4. ŁUKASZ KLĘBA
5. DAWID RYKOWSKI
 
KATEGORIA OPEN
1. JASIEK ZBOROWSKI
2. PRZEMEK WARDĘGA
3. MICHAŁ ZARZYCKI
4. WOJTEK SZCZOT
5. FRANEK KRAMARCZYK
 

Pełna fotorelacja TUTAJ

 • Volcom Wild in The Park - foto i wyniki
 • Volcom Wild in The Park - foto i wyniki
 • Volcom Wild in The Park - foto i wyniki
 • Volcom Wild in The Park - foto i wyniki
 • Volcom Wild in The Park - foto i wyniki
 • Volcom Wild in The Park - foto i wyniki

skate video volcom wild in the park Wild In The park Volcom