skatenews.pl

20.04.2012

Czym dla Ciebie jest muzyka? Najbardziej wpływowe kawałki w filmach deskorolkowych. Cz.2

Czym dla Ciebie jest muzyka? Najbardziej wpływowe kawałki w filmach deskorolkowych. Cz.2

Po pierwsze to wielkie dzięki za dobre słowa i miłe przyjęcie pierwszej części z serii „Najbardziej wpływowych kawałków w filmach deskorolkowych”. To miłe, że mamy podobne gusta i również nie obojętna jest wam muzyka z SV J

Oto kolejne numery, czyli po prostu część drugaJ


 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Film: Shorty’s “Fulfill The Dream”(1998)

Przejazd: Steve Olson

Utwór: Gang Starr - Above the Cloud, Gravediggaz -Diary of Madman

Steve Olson, jak dla mnie zawsze był skaterem, którego można by opisać jako „szalooonyyy”. Do tego od samego początku kojarzył mi się z firmą Shorty’s i tłustym rapem w swoich przejazdach.  “Fulfill The Dream” to drugi film Shorty’s (pierwszy “Hardwear Team Video” wyszedł w roku 1997) i tutaj wjeżdża on na poważnym klasyku…Gang Starr, który to kojarzy na stówę każdy, nie tylko fani rapowych brzmień. Druga część jego przejazdu to podpisane znakiem jakości WU -  Gravediggaz i już może trochę mniej znany „Diary of Madman”.

 

Film: Shorty’s “Fulfill The Dream”(1998)

Przejazd: Sammy Baptista 

Utwór: The Beatnuts - Off the Books 

W „Fullfill The Dream” Sammy jest jeszcze nastolatkiem, a wrzuca numery jak doświadczony pro…tyle, że w 1999r. prosów było niewielu, poza tym ren status rządził się jeszcze innymi niż teraz prawami (głównie finansowymi hehe), nie zmienia to faktu, że Sammy rządzi do dziś J…podobnie jak „Off The Books”, który usłyszycie oglądając jego klasyk…


Film:    Birdhouse “The End” (1998)

Przejazd: Brian Sumner, Ali Cairns, Jeff Lenoce 

Utwór: Misfits - Night of the Living Dead 

Film „The End”, zaraz po swojej premierze został kultowym. To pierwsza chyba taka poważna realizacja, nagrywana w bardzo profesjonalny sposób. Co się z tym wiąże i muzyka odgrywała tam bardzo ważną rolę, a co za tym idzie i ona stała się „kultową w naszym świecie.

Zespół Misfits dość często spotykany jest w skate’owych realizacjach, a w „The End” stworzył tło do wspólnego przejazdu Brian’a Sumner’a, Ali’ego Cairns’a i  Jeff’a Lenoce’a,, którzy śmigają do świetnego „Night of the Living Dead”.

 
Film:    Birdhouse “The End” (1998)

Przejazd: Heath Kirchart & Jeremy Klein 

Utwór: Queen & David Bowie – Under Pressure 

Co do tego przejazdu i muzyki do niej zaistniała dziwna sytuacja. Ale zacznijmy od początku…Heath i Jeremy w „The End”, grają milionerów, którym „rasowe sucze” skręcają set up’y. Po krótkim intro wjeżdża naprawdę niesamowity part, w którym chłopaki ostro cisną po mieście, pomagając sobie robić nietknięte spoty, przy pomocy skoczni, lunch ramp’ów i innych konstrukcji, dalej oczywiście w garniakach. Nie zabrakło również wybuchów i finalnego lotu do wody. Podkład muzyczny jest mistrzowski bo David Bowie i Freddie Merkury (lider Queen), nagrali świetny numer idealnie pasujący do tego partu. Co ciekawe, w wersji VHS filmu usłyszymy właśnie tą piosenkę, natomiast w wersjach z neta i tej, która znajduje się na youtube już nie, zamienia ją,  jak dla mnie bez barwny  Tom Petty & The Heartbreakers w „Don't Come Around Here No More”. Nie wiem czy poszło o prawa autorskie, czy to jakiś inny psikus…my pozostajemy przy kultowym „Under Pressure”…

 

Film:    Birdhouse “The End” (1998)

Przejazd: Tony Hawk

Utwór: Beastie Boys – The Move

Beastie Boys to kapela, która ukształtowała wiele muzycznych pokoleń, a i w świecie skejtowym zdobyła sobie niezłą pozycję. W „The End” pod ich The Move śmiga sam Tony Hawk, w którego cieniu pozostaje, „grający w niej luzera” Bucky Lasek (#2)

 Niestety nie ma na necie przejazdu Tonego...dla tego wideo poniżej odpalice od 9 minuty :), a później w kolejności część czwartą "The End"

pozdro.Heniek

skate video skate music czym dla ciebie jest muzyka