18.02.2022

Skatepark - Michałowice

Skatepark Michałowice
  • Skatepark Michałowice
  • Skatepark Michałowice

Kolejny skatepark - tym razem w trybie ‘’zaprojektuj wybuduj ‘’na bazie koncepcji, która znajduje się w Programie Funnkcjonalno Użytkowym. Skatepark ma powstać w miejscowości Michałowice, woj. mazowieckie.

Skatepark betonowy monolityczny został zaprojektowany w sposób, jaki projektuje się skateparki modułowe. Po wizualizacjach widać, że obiekt był tworzony według pewnego rodzaju klocków, co jest bardzo dużym ograniczeniem podczas tworzenia funkcjonalnych skateparków betonowych. Skatepark ma zostać wykonany w technologi torkretowania. 

Beton monolityczny daje projektantom możliwość stworzenia wyjątkowego i niepowtarzalnego obiektu sportowego, który jest dostosowany do aktualnych trendów skateparkowych oraz mocno oddziałowuje na rozwój tych sportów w Polsce. Wysokości przeszkód rozpędowo/nawrotowych względem sekcji środkowych są źle dopasowane, a same odległości między urządzeniami dosyć krótkie, przez co użytkownicy nie będą mieli odpowiedniej prędkości do wykonywania ewolucji. Spowoduje to konieczność dopędzania się przez co użytkownik może nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby przygotować się do wykonania sztuczki, co może się skończyć kontuzją. Przyglądając się projektowi oraz wymiarom urządzeń można dojść do wniosku, że biuro projektowe, które zajmowało się koncepcją nie ma za wiele wspólnego z tego rodzaju obiektami.

Koncepcja została stworzona na zasadzie ładnego obrazka (bo przecież ludzie kupują oczami), na którym się wiele dzieje, co w tym przypadku nie idzie na równo z funkcjonalnością i bezpieczeństwem użytkowników.

Dla zainteresowanych link do przetargu

 

Zdjęcia pochodzą ze strony postępowania

 

 

kontakt

  • skatenews.pl
  • email: info@skatenews.pl

Skatenews.pl / 2024 / Do not copy. All rights reserved. / Powered by Extremelab.pl