11.01.2021

Bubel - Skatepark Czarne

Bubel - Czarne

 

Kolejny nieudany projekt skateparku :(

 

Przeszkoda numer 1 - Dzięki temu, iż jest to urządzenie, które nie wymaga dostawiania innych urządzeń, aby być w pełni funkcjonalnym jest ono jedynym urządzeniem, do którego nie można się przyczepić.

Przeszkoda numer 2 - Spin należy do kategorii funboxów, które są sercami skateparków. Na urządzenia z tej kategorii potrzebujemy mieć rozpęd kierujący nas bezpośrednio na nie. Tutaj niestety nie zostały one zastosowane i użytkownik musi sam się rozpędzić, co znacznie utrudnia wykonywanie jakichkolwiek tricków na tej przeszkodzie. Jeśli zawodnik już rozpędzi się i przejedzie/przeskoczy spine to z jednej strony kieruje go bezpośrednio na ścianę urządzenia numer 1, co jest bardzo słabym i nieprzemyślanym rozwiązaniem.

Przeszkoda numer 3 - Wall jest to urządzenie zakańczające skatepark, służące do nawracania i pozwala nam osiągnąć większa prędkość do powrotu. Na projekcie jest ustawiony na środku placu i kieruje nas poza plac skateparku. Po ustawieniu tej przeszkody jest już jasne, że osoba projektująca ten obiekt nie ma zielonego pojęcia o sportach skateparkowych i działa na szkodę rozwoju tych sportów w Polsce.

Przeszkoda numer 4 - Poręcz prosta jest źle ustawiona. Nie ma na nią swobodnego najazdu z obu stron i na „dwie nogi”. Minimalny rozpęd na urządzenie typu poręcz wynosi 5m. Na tym projekcie są to maksymalnie 3,5 m, co jest dużym błędem.

Przeszkoda numer 5 - Jest to swojego rodzaju dziwny funbox, który tak samo jak przeszkoda numer 2 powinna znaleźć się na środku skateparku i mieć odpowiednie przeszkody rozpędzające. Brak miejsca, aby rozpędzić się i swobodnie przejechać po przeszkodzie. Przeszkoda kieruje nas bezpośrednio poza plac skateparku, co jest kolejnym błędem.


Moim skromnym zdaniem, jeśli ten obiekt powstanie będzie to marnowanie pieniędzy podatników. Sporty takie jak bmx czy deskorolka są oficjalnymi sportami olimpijskimi i nie możemy pozwalać, aby takie buble powstawały w Polsce i ośmieszały nas na arenie światowej. Obiekt ten mogę porównać do boiska sportowego, które powstało na polu uprawnym z grządkami. Niby można na nim grać, ale jest to niebezpieczne i bez większego sensu.

 

Dla zainteresowanych link do przetargu

 

 

 

 

kontakt

  • skatenews.pl
  • email: info@skatenews.pl

Skatenews.pl / 2021 / Do not copy. All rights reserved. / Powered by Extremelab.pl