6.09.2016

Deskorolkowe Mistrzostwa Polski w Gdyni.

Finał tegorocznego cyklu "Deskorolkowych Mistrzostw Polski" odbędzie się w dniach 10 - 11 września w skateparku w Gdyni.

Impreza kończąca cykl zostanie poprzedzona przystankami eliminacyjnymi.
Dzikie karty uprawniające do startu od razu w Finale zawodów, zostały rozdane podczas kilku imprez odbywających się w różnych miastach w Polsce.

Zeszłoroczny finał odbył się w Olkuszu (niedaleko Krakowa). Zwyciężył Przemek Wardęga, który zgarnął nagrody finansowe i rzeczowe od sponsorów, oraz został zaproszony na zawody "Kimberley Diamond Cup", odbywające się w RPA, w których udział biorą najlepsi skateboarderzy z całego świata.

W tym roku dzięki współpracy z "Fundacją Skatepark Gdynia" i Miastem GDYNIA, z finałem przenosimy się z południa na północ.
Impreza będzie trwać dwa dni i dodatkowo rozegrane zostaną zawody do 16 roku życia, oraz contest dla Pań.

Dzikie karty zgarnęli już:

Finaliści MP 2015 – Przemek Wardęga, Mateusz Kowalski i Marcin Myszka

BTTS – Leszno – Tomek Ziółkowski, Jasiek Zborowski i Dawid Cybula,

BOM – Kraków – Przemek Hippler, Łukasz Bolek Dzido i Mateusz Kowalski.

EBOS – Sosnowiec – Krystian Nowak

FW ELZ – Dąbrowa G. – Daniel Leśniak

RSJ – Rabka Zdrój – Andrzej Kwiatek

PSF MP 2 – Gdynia – do rozdania 8 dzikich kart (sobota)

Zwycięzca tegorcznej imprezy w kategorii "senior" pojedzie na zawody "Kimberley Diamond Cup" do RPA.

Zawody odbywają sie w konkurencji SKATE-PARK, Bowl nie będzie brany pod uwage.
Wpisowe 30 zł

SOBOTA 10.09.16
10:00 – Otwarcie biura zawodów
11:00 – JAM kat. do 16 lat – Eliminacjedo Finału
15:00 – JAM Ostatni przystanek Mistrzostw kat. powyżej 16lat – Eliminacje do Finału

13:00 – FINAŁ kat. do 16lat – forma przejazdy
15:00 – PÓŁFINAŁ i FINAŁ kat. powyżej 16lat – forma JAM i przejazdy (Start Dzikich Kart 12 + od 3 do 8)
18:00 – BEST TRICK dla wszystkich
19:00 – ROZDANIE NAGRÓD

Sędziowie podczas zawodów moją ostatnie zdanie, dlatego formy, iloś kart i godziny mogą ulec zmianie, to zalezy tylko od nich. W przypadku złej pogody, mistrzostwa zostana rozegrane jednego dnia.