28.05.2015

Park Jordana - koncepcja skateparku.

Park Jordana - koncepcja skateparku.
 • Park Jordana - koncepcja skateparku.
 • Park Jordana - koncepcja skateparku.
 • Park Jordana - koncepcja skateparku.
 • Park Jordana - koncepcja skateparku.
 • Park Jordana - koncepcja skateparku.
 • Park Jordana - koncepcja skateparku.
 • Park Jordana - koncepcja skateparku.

Niewielki skatepark w krakowskim parku Jordana powstał dobrych kilka lat temu. To że mieści się bardzo "czilowym" parku miejskim spowodowało, że codziennie można tam było spotkać masę skaterów. Czasem oczywiście pojawiały się też dzieciaki na małych rowerkach, które skutecznie utrudniały jazdę, ale "szło też dobrze pojeździć". 

Nie było opcji żeby nie spotkać tam o jakiejś porze kogokolwiek, w sumie każde miasto powinno mieć takie miejsce. Najlepiej oczywiście żeby był to spot, ale z braku takich opcji w pewien sposób skatepark przejmuje jego rolę.
W Parku Jordana przeszkody uległy totalnemu zniszczeniu, a i tak jak na drewniane wytrzymały taki napór tricków, że powinny z nich już tylko wióry zostać. 
 
 
 Wideo: Był taki moment, że niektórzy w prawie tam mieszkali ;)


Od samego początku były w nim problemy z nawierzchnią, bo firma która była za nią odpowiedzialna użyła złego materiału i było bardzo ślisko. Skejci się przyzwyczaili, ale jeździło się tam bardzo specyficznie.
Z czasem było lepiej bo „masa” pokrywająca beton (nie szlifowany) zaczęła się ścierać, co odrobinę poprawiło jazdę, ale zawsze jest jakieś ale - schodziła płatami. 
 
Ekipa skejtów pisała pisma, była wizja lokalna, przyszli Panowie, na spotkaniu pojawiłem się jako „przedstawiciel skejtów z Krakowa” był też inspektor budowlany, no i wszyło że „trzeba naprawiać”. Po kilku dniach czekania okazało się, że kasa jest, ale tylko na poprawę stanu nawierzchni – OK „lepszy rydz niż nic” .
 
 
 
Przyjechali „Panowie robotnicy” i zatarli miejscami tak, że ogólnie było słabo ale skejty jeżdżą - da się. Niespodziewanie okazuje się, że zbliżają się wybory prezydenckie a ponieważ skejci w Krakowie dość aktywnie działają z władzami jest to dobry moment na rozmowy „o tych sprawach”.
 
Kilka miesięcy wcześniej Prezydent obiecał rozbudowę skateparku w Nowej Hucie i trzeba było też „o sobie przypomnieć”. Na spotkaniu udało się załatwić pokrycie części kosztów remontu bowla, Mistrzejowice końcem roku zostały rozbudowane a Prezydent obiecał, że poprze nas przy pomyśle rozbudowy skateparku i to też jak na razie idzie w dobrym kierunku. 
 
Niestety, każdy kto mieszka nad Wisłą pewnie zauważył, że pewne sprawy trwają nieraz
„odrobinę dłużej” ( od wysłanie pierwszego pisma sparwa trwa już ponad dwa lata) niżbyśmy tego chcieli i wymagają dużego zaangażowania za tak zwany „frajer”, ale ważne że do przodu. 

W tym roku powstała koncepcja parku i właśnie jest robiony szczegółowy jego projekt. Zakłada on, że skatepark będzie wpisywał się w tamtejsze otoczenie, przeszkody nie będą zbyt wysokie by nie niszczyć charakteru parku, ale zwiększy się jego powierzchnia.
Za projekt odpowiedzialne jest biuro „Slo Concept”, czyli projektanci z Techramps.
Skateparkbyć gotowy w 2016 r. więc jeszcze będzie trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Jeśli wszystko wyjdzie tak jak na „renderach” to warto poczekać, choć w zasadzie nie da się już tam praktycznie jeździć, przeszkody się rozlatują a w Krakowie legenda o rodzinie borsuków, które zasiedliły przytulne wnętrza trójkątnego murka wypiera powoli legendę o "Smoku Waweslkim"
 
Txt. Heniek.
 
Poniżej koncepcja parku porzygotowana przez Slo Concept 
 

 
 
 
 
 
 

 

 

 

kontakt

 • skatenews.pl
 • ul.organki 2
 • 31-990 kraków
 • email: info@skate-park.pl 

Skatenews.pl / 2020 / Do not copy. All rights reserved. / Powered by Extremelab.pl