31.03.2015

Polish Skate Federation

Polish Skate Federation

Jak można się było tego spodziewać po tym co dzieje się na świecie i w Polsce deskorolka jest już uznawana za sport i pewne sprawy zostaną unormowane.

Nie wiele zmienia to w naszym codziennym wychodzeniu na deskę, ale na pewno temat zainteresuje nie jednego skejta i będzie miał jak zawsze przy tego typu sprawach masę zwolenników i przeciwników.

Ponieważ chodzą słuchy, że deskorolka ma pojawić się na Olimpiadzie, oraz wiadomo już że w 2017 pod patronatem MKOL odbędą się w Hiszpanii Misrzostwa Świata, w większości krajów zaczyanją się działania związane z tym tematem.

No to co...na AWF - kierunek "Skateboarding" ? :)

Poniżej oficjalny komunikat powstałego właśnie Komitetu od spraw Deskorolki w Polskim Związku Sportów Wrotkarskich, który ma przekształcać się w "Polish Skate Federation".

"W niedzielę 29 marca 2014 roku, doszło do pierwszego spotkania w Polsce pomiędzy Polskim Komitetem Deskorolkowym a działaczami i skaterami z wielu stron polski reprezentującymi różne pokolenia deskorolkowców. 

Polski Komitet Deskorolkowy został oficjalnie powołany w dniu 19.02.2015, przez Polski Związek Sportów Wrotkarskich, który to istnieje od 1993 roku i w swoim statucie zatwierdzonym przez Ministra Sportu oprócz sportów wrotkarskich posiada, jako jedyny organ nadzorczy w kraju, dziedzinę skateboarding. W jego skład weszli Maciej Heczko, Piotra Wiśnia i Grzegorza Górski. 

Polski Związek Sportów Wrotkarskich jest organizacją podlegającą bezpośrednio Ministerstwu Sportu, co oznacz że w myśl ustawy Ministerstwa daje mu pełną i jedyną kontrolę nad skateboardingiem jako Polski Związek. W Europie podlega on bezpośrednio pod organizację FIRS, która to zajmuje się organizacją Mistrzostw Świata, która to z kolei podlega bezpośrednio Komitetowi Olimpijskiemu. 

Spotkanie miało na celu:

*Zaproszenie wszystkich działaczy Polskiej sceny skateboardowej do zjednoczenia się i działania na rzecz rozwoju skateboardingu oraz reprezentowania go na Polskiej a także międzynarodowej scenie. 

*Przedyskutowanie zmiany nazwy, oraz logotypu PZSW na odpowiednią dla zrzeszanych, znacząco różniących się od siebie konkurencji (proponowana nazwa Polish Skate Federation), oraz stworzenie nowej strony internetowej rozdzielającej dyscypliny, które zrzesza związek i nowe formy komunikacji społecznej.

*Omówienie organizacji pierwszych oficjalnych przystanków Mistrzostw Polski w skateboardzie i wyłonienie oficjalnego Mistrz Polski, który będzie miał prawo reprezentować nasz kraj na oficjalnych Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata, World Games oraz w przyszłości prawo startu na Igrzyskach Olimpijskich. 

*Omówienie i przedyskutowanie, oficjalnych licencji sędziowskich, licencji zawodniczych oraz organizację i przeprowadzenie kursów instruktorskich z dziedziny skateboarding. 

*Omówienie i poinformowanie o stworzeniu nowych komisji pod Polskim Komitetem Deskorolki z zakresu sędziowania, delegatów, reprezentacji Polski czy kontroli zleceniodawców w zakresie pracy instruktorów w skateparkach.

*Poinformowanie o szansach, oraz gratyfikacjach dla przyszłych zawodników biorących udział w oficjalnych Mistrzostwach Polski jakimi będą stypendia, możliwość dostawania się na Wyższe Uczelnie, AZSy, Kluby Sportowe oraz powołania do Reprezentacji Polski.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że skateboarding jest czymś więcej niż tylko dyscypliną sportu,  dlatego doceniamy stanowisko Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich, który tworząc Komitet Deskorolkowy pozostawia decyzyjność i stworzenie struktur tej organizacji skaterom. 

Wszystkich, którzy reprezentują społeczności skateboardowe w Polsce i w jakiś sposób nie mogli znaleźć się na spotkaniu zapraszamy do współpracy.

Jeżeli macie jakieś pytania, bądź chcielibyście uzyskać więcej informacji na temat działania Związku piszcie bezpośrednio do mnie.(maciek.heczko@gmail.com)

Z wyrazami szacunku.

Polski Komitet Deskorolkowy

 


 

 

kontakt

  • skatenews.pl
  • ul.organki 2
  • 31-990 kraków
  • tel: 12 393 43 07 
  • email: info@skate-park.pl 

Skatenews.pl / 2019 / Do not copy. All rights reserved. / Powered by Extremelab.pl