19.09.2022

Red Bull Mind The Gap w Warszawie - podsumowanie

Red Bull Mind The Gap w Warszawie - podsumowanie
  • Red Bull Mind The Gap w Warszawie - podsumowanie
  • Red Bull Mind The Gap w Warszawie - podsumowanie
  • Red Bull Mind The Gap w Warszawie - podsumowanie
  • Red Bull Mind The Gap w Warszawie - podsumowanie
W sobotę 17 września przy rondzie de Gaulle’a odbył się pierwszy przystanek międzynarodowych zawodów Red Bull Mind The Gap. Na placu przy Centrum Bankowo-Finansowym czterdziestu uczestników walczyło o nagrody za prawie dwadzieścia tysięcy złotych. Pierwsze miejsce za najlepszy trik w kategorii kobiet zdobyła Zuza Bone (Heel Flip). Wśród mężczyzn zwyciężył Oliwier Gołębiewski (360 Flip pod gap). Zobacz wideo z wydarzenia!
 
Red Bull Mind The Gap to uliczne zawody w prostej formule. Tytułowy gap zlokalizowany był na terenie Centrum Bankowo-Finansowego, tuż przy schodach skierowanych w stronę Alei Jerozolimskich. Zawodnicy i zawodniczki mieli półtorej godziny na zaprezentowanie jak najlepszej sztuczki, a ich technice przyglądały się ikony polskiej sceny skate: Gutek Szymański, Andrzej Skrobański i Kuba Perzyna. 
 
Najlepsze triki w kategorii kobiet wykonały:
Zuza Bone – Heelflip
Agata Halikowska – Kickflip
 
Wśród mężczyzn zwyciężyli: 
Oliwier Gołębiewski – 360 Flip (pod gap - wykonany odwrotnie do planowanego kierunku najazdu na przeszkodę)
Igor Sitarek – Fakie Double Flip
Maciej Klimczuk – Nollie Invard Heelflip
 
Zwyciężczynie i zwycięzcy otrzymali nagrody od partnerów wydarzenia - sprzęt elektroniczny od Samsunga i Garmina oraz vouchery do sklepu New Balance.
 
- Przede wszystkim bardzo fajna formuła zawodów, bo tego zazwyczaj nie widujemy na innych contestach - coś ciekawego i innego. Mi najbardziej podobała się lokalizacja, bo jest to miejsce, w którym na co dzień nie można jeździć na desce, a dzisiaj można było sobie polatać. Przez chwilę bałem się o pogodę, ale na szczęście wszystko poszło bokiem i fajnie się udało. Mega zajawkowe zawody, super organizacja, ludzie i nagrody, a przede wszystkim dobra zabawa! - podsumował zdobywca trzeciego miejsca, Maciej Klimczuk.
 
Kolejne przystanki Red Bull Mind The Gap odbędą się we Wrocławiu (1 października) 
i Poznaniu (8 października). Do wydarzenia może dołączyć każdy powyżej 16 roku życia. Jedynym warunkiem jest darmowe zgłoszenie online lub rejestracja na miejscu, w dniu eventu.
 
Szczegóły na www.redbull.pl/mindthegap.   
 
 

 

 

kontakt

  • skatenews.pl
  • email: info@skatenews.pl

Skatenews.pl / 2022 / Do not copy. All rights reserved. / Powered by Extremelab.pl