27.05.2013

Tony Hawk w PL - foto i relacja.

Tony Hawk w PL - foto i relacja.
 • Tony Hawk w PL - foto i relacja.
 • Tony Hawk w PL - foto i relacja.
 • Tony Hawk w PL - foto i relacja.
 • Tony Hawk w PL - foto i relacja.
 • Tony Hawk w PL - foto i relacja.
 • Tony Hawk w PL - foto i relacja.
 • Tony Hawk w PL - foto i relacja.
 • Tony Hawk w PL - foto i relacja.
 • Tony Hawk w PL - foto i relacja.
 • Tony Hawk w PL - foto i relacja.
Stało się. Tony Hawk pojawił się w Polsce.  

W sumie dość późno okazało się, że w przewie wyścigu Gumball 3000 odbędzie się demo w Centrum Warszawy. 
Specjalnie na tą okazję z Hiszpanii sprowadzona została najlepsza rampa w Europie.
Kilkanaście dni wcześniej w sieci pojawiło info, że można wpaść i zobaczy „Pana Dziewięćset”. Była oczywiście masa ludzi, w tym bardzo duża ilość nie do końca zajawionych skateboardingiem, ale poszły grube numery i chociaż Dj był do bani, wielu z nas cofnęło się do wieku kilkunastu lat i wróciła ciężka zajawa na Tonego i czasy gdy biegało się przegrywać VHS’y do kolegów 
Dodatkowo gość okazał się miły i otwarty. No i ma „Problem?” także pięć dla Krzyśka Godka.
 
Widzieliście na pewno również wideo z McTwistem, gdzie razem z Jaws’em robią ciężką rzeźnię. Wielkie szoł mega triki. Tony Hawk. Flesze. Szaleństwo. Co za tym z każdej strony docierają do nas mega dobre foty i informacje na temat akcji.
Rewelacja, że na rampie pojawił się Marcin „Baca” Duch i poleciał tam ciężkim blunt’em i to nie tylko dlatego, że tłum zobaczył „Polaka na dużej wysokości” i poszły flesze. Trick był naprawdę kozacki, i pokazał wszystkim, że trzeba budować też vert. Da się?! Da się!!! Dla Marcina też na pewno jest to mega zajawa i spełnienie marzeń! 

Później after party w zupełnie nie klimatycznym „Platinium czy coś tam”, ale podobno blisko do hotelu no i wiadomo David Hasselhoff i inne gwiazdy są na miejscu.  Niestety trafiły się jakieś łby i zajumali GoPro z kilku samochodów z wyścigu podczas przejazdów i postoju. Trochę wstyd i przypał. Ale nie inaczej było w Krakowie, gdzie przy „Muzeum Inżynierii” był taki Bangladesz i nie ogar, że nic nie dało się zobaczyć, zero barierek i ogólnie milion ludzi chcących zdjęcie z Burneikąi  Hasselhoffem, oraz „przypatrzyć tuning”, żeby potem coś poszperać przy Golfie, ewentualnie zrobić foto z serii  „takie auto bym chciał, ale kosztuje tyle co dwa domy więc zapomnij”.
 

Tony Hawk - Warszawa - fot. Rafał Wielgus
 

Tłum fanów - Warszawa - fot. Rafał Wielgus
 
Marcin "Baca" Duch - Warszawa - fot. Rafał Wielgus
 
Tony Hawk - Warszawa, fot.Rafał Wielgus 

Ale wróćmy do skateboardingu.
Tony  pokazał jak się lata, ale co najlepsze wielki „PRO zza Oceanu” udowodnił też, że jest skaterem z krwi i kości.
Po krótce, bo nie ma się nad czym rozwodzić. Plan wizyty w Krakowie zaplanowany 2h przed samym przyjazdem. Kontakt z kimś kto może pokazać jakiś skatepark. Nie było w planach demo, więc ekipa prosi o brak rozgłosu, zależy im na czasie bo muszą w nocy dotrzeć do Wiednia, nie chcą jechać na spotkanie z tłumem bo nie mają „tego w wyścigowym kontrakcie”, ale chcą koniecznie pojeździć żeby się wyczilować przed podróżą. 

Wpadają do skateparku na Mistrzejowicach, nagrywają materiał dla siebie do editu z wyjazdu,  zgadzają się też na nagrywki  Baza i foty Kapitana DCI, w parku w zasadzie nie ma nikogo oprócz kilku skaterów z ekipy która przyjęła ich w Krakowie. Jeżdżone było jakieś 1,5h, z czasem pojawia się co raz więcej osób bo info poszło „pocztą pantoflową”, wtedy  chłopaki z wolna wycofują się do furmanki.. Szama i kawa, gadka z ekipą z Krakowa, bez żadnej napinki po prostu o skateboardingu, tripach itd., dobra atmosfera i uwielbienie dla polskiej kuchni (Grzesztof okazał się najlepszym przewodnikiem kulinarnym i dostał poropozycję otwarcia biznesu w L.A, hehe) i dalej w trasę.


Tony Hawk - skatapark Mistrzejowice Kraków - fot. Dua WDT
 
Ta wizyta na pewno zrobi nam wszystkim dobrze. Do Polski dotarł koleś rozpoznawany na całym świecie, chodząca legenda, jeżdżący na największych mega rampach i pokazał na żywo co potrafi. 
Z drugiej strony przypomniał, że skateboarding to najlepsze co nam się przydarzyło, bo pomimo bardzo dużej komercjalizacji przed którą naprawdę ciężko jest uciec, wielkiej pompy, niemalże igrzysk, nawet największe ikony, których konta wypchane są dolarami nie zapominają po porostu o jeździe na desce i radości z tego płynącej, zabawy, zwiedzaniu różnych miejsc i poznawaniu nowych ludzi.
Info na temat tripu, w jaki z całą bandą dobrych koleżków ruszył Tony Hawk znajdziecie na FB klik klik a o wyścigu Gumball 3000 tutaj
 
Go Skate!  Have Fun !!!
txt. Heniek


Aaron "Jaws" Homoki - skatepark Mistrzejowice Kraków - fot. Dua WDT


Tony Hawk - skatepark Mistrzejowice Kraków - fot. Dua WDT
  
skatepark Mistrzejowice fot. Dua WDT
 
Aaron "Jaws" Homoki - skatepark Mistrzejowice - fot. Dua WDT
 
Poniżej Corbin Harris - skatepark Mistrzejowice - fot. Dua WDT
 

 
 

 

 

kontakt

 • skatenews.pl
 • ul.organki 2
 • 31-990 kraków
 • tel: 12 393 43 07 
 • email: info@skate-park.pl 

Skatenews.pl / 2019 / Do not copy. All rights reserved. / Powered by Extremelab.pl